Photofinish Images | H1| H2|

    

 Timing First, LLC - Contractor License                   4/14/2016 - 8:07 PM
                 Big Walnut "Red Edwards" Relays - 4/14/2016                 
                             www.timingfirst.com                             
 
Event 16  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================      
    School                                               Finals  Points      
=======================================================================      
Section  1                                                                   
  1 Centerburg  'A'                                     1:37.32    6         
     1) Boales, Tyler 10                2) Coffing, Gabe 11                  
     3) Mead, Braxton 12                4) Mead, Mason 12                    
  2 Worthington Kilbourne  'A'                          1:38.25    4         
     1) Myers, Justin 10                2) Costello, Charles 10              
     3) McQuade, Joey 9                 4) Lindsay, Khari 12                 
  3 Bishop Watterson  'A'                               1:40.93    3         
     1) Calhoun, Casey 10               2) DePalma, Nick 10                  
     3) Rogner, Tony 10                 4) Merklin, Shane 10                 
  4 Northridge  'A'                                     1:54.02              
     1) Felhofer, Tyler 10              2) Dann, Josiah 9                    
     3) Mace, Drew 9                    4) Marinchek, Isaac 11               
Section  2                                                                   
  1 Hamilton Township  'A'                              1:33.13   10         
     1) Berger, Khari 12                2) Payne, Wesley 12                  
     3) Johnson Jr., Jeffrey Trey 11    4) Long, Jacob 12                    
  2 Grove City  'A'                                     1:35.97    8         
     1) Wing, Scott 12                  2) Crowther, James 11                
     3) Jordan, Kyle 10                 4) Gaitten, Jacob 11                 
  3 Big Walnut  'A'                                     1:37.56    5         
     1) Hunt, David 10                  2) Boyd, Sam 11                      
     3) Roberto, Philip 11              4) Swartzentruber, Shane 10          
  4 Westerville Central  'A'                            1:41.03    2         
     1) Rucker, David 12                2) Frierson, Cedric 12               
     3) Maynus, Will 12                 4) Milton, Winston 11                
  5 Centennial  'A'                                     1:41.23    1         
     1) Street, Chris 9                 2) Fullen, Shaun 12                  
     3) Bowie, Devontay 10              4) Sutton, Tyree 11                  
==========================================================================   
    School                                               Finals  H# Points   
==========================================================================   
Finals                                                                       
  1 Hamilton Township  'A'                              1:33.13   2  10      
     1) Berger, Khari 12                2) Payne, Wesley 12                  
     3) Johnson Jr., Jeffrey Trey 11    4) Long, Jacob 12                    
  2 Grove City  'A'                                     1:35.97   2   8      
     1) Wing, Scott 12                  2) Crowther, James 11                
     3) Jordan, Kyle 10                 4) Gaitten, Jacob 11                 
  3 Centerburg  'A'                                     1:37.32   1   6      
     1) Boales, Tyler 10                2) Coffing, Gabe 11                  
     3) Mead, Braxton 12                4) Mead, Mason 12                    
  4 Big Walnut  'A'                                     1:37.56   2   5      
     1) Hunt, David 10                  2) Boyd, Sam 11                      
     3) Roberto, Philip 11              4) Swartzentruber, Shane 10          
  5 Worthington Kilbourne  'A'                          1:38.25   1   4      
     1) Myers, Justin 10                2) Costello, Charles 10              
     3) McQuade, Joey 9                 4) Lindsay, Khari 12                 
  6 Bishop Watterson  'A'                               1:40.93   1   3      
     1) Calhoun, Casey 10               2) DePalma, Nick 10                  
     3) Rogner, Tony 10                 4) Merklin, Shane 10                 
  7 Westerville Central  'A'                            1:41.03   2   2      
     1) Rucker, David 12                2) Frierson, Cedric 12               
     3) Maynus, Will 12                 4) Milton, Winston 11                
  8 Centennial  'A'                                     1:41.23   2   1      
     1) Street, Chris 9                 2) Fullen, Shaun 12                  
     3) Bowie, Devontay 10              4) Sutton, Tyree 11                  
  9 Northridge  'A'                                     1:54.02   1          
     1) Felhofer, Tyler 10              2) Dann, Josiah 9                    
     3) Mace, Drew 9                    4) Marinchek, Isaac 11               
=============================================================================
                          Men - Team Rankings - 13 Events Scored             
=============================================================================
    1) Big Walnut                  89        2) Westerville Central        74
    3) Grove City                  72        4) Hamilton Township          55
    5) Centerburg                  47        6) Worthington Kilbourne      43
    7) Bishop Watterson            39        8) Centennial                 37
    9) Central Crossing            18       10) Northridge                 17